» Strona główna » Zanim kupisz przeczytaj » mapa serwisu » kontakt » GALERIA BASENÓW
  » Baseny naziemne » Akcesoria basenowe » Chemia basenowa » Prysznice i natryski » Solary  


SYSTEM KOLEKTORÓW NAWIERZCHNIOWYCH (SOLAR SUN RINGS)

Co to jest Solar Sun Rings?

Są to bierne urządzenia do podgrzewania wody w basenie. Wykonane są z dwóch warstw winylu odpornego na promienie UV. Górna warstwa posiada punkty, które przekazują ciepłe powietrze a następnie jest ono skupiane w niższych, niebieskich warstwach.
Niebieskie kręgi zatrzymują ok. 50 % promieni słonecznych i zmieniają je w ciepło. Jest ono przesyłane do głębszych warstw wody.

Jak działają Solar Sun Rings ?

W nocy zamknięte powietrze działa jako izolacja więc ogrzane powietrze nie stygnie. Solary są wyposażone w sześć magnesów, które poprawiają przejrzystość i twardość wody w basenie. Magnesy te można regulować. Są one ułożone w jednym miejscu ale bardzo łatwo można je ustawić pojedynczo w kilku miejscach.

Solar Sun Rings zostały zaprojektowane aby współdziałać z automatycznymi odkurzaczami basenowymi oraz środkami chemii basenowej. Solar Sun Rings nie powodują odparowywania wody ani środków chemii.
Dzięki nim oszczędzimy zużycie zarówno wody jak i chemii.
Kiedy woda w basenie osiągnie odpowiednią temperaturę krążki mogą być odwrócone co zapobiega wyparowywaniu wody.

Ile ich potrzebujemy?

Polecamy zakupić tyle krążków abystarczyło na pokrycie 70 - 80 % powierzchni basenu. Krążki te idealnie pasują do każdego rodzaju basenów (nagruntownych, wkopanych w ziemię)

Krążki można łatwo oczyścić używając w tym celu gąbki oraz wody z mydłem.

Solar Sun Rings pomagają również w oczyszczaniu basenu. Powierzchnia nie pokryta krążkami jest zgodna z projektem. Dzięki nim do wody basenowej docierają promienie słoneczne, co zapobiega powstawaniu różnego rodzaju glonów.

 

Wszelkie prawa autorskie do całej zawartości serwisu internetowego są własnością firmy TAPIS.PL. Żadna część serwisu nie może być w celach komercyjnych kopiowana w całości lub części, transmitowana elektronicznie lub w inny sposób wykorzystana bez uprzedniej pisemnej zgody firmy.
© TAPIS.PL Wszelkie prawa zastrzeżone